Pokyčiai rinkose augina laikino daiktų saugojimo sektorių -

Patarimai

laikinas daiktų saugojimas

Pokyčiai rinkose augina laikino daiktų saugojimo sektorių

Laikino daiktų saugojimo sektoriuje stebimas spartus paklausos augimo laikotarpis. Dėl mažėjančio būstų ploto ir pandemijos padarinių gyvenimo būdui, išaugo laikino daiktų saugojimo poreikis. Pastaraisiais metais ši tendencija stebima daugelyje didmiesčių ir netruko atkreipti investuotojų dėmesį.

Kauno regionas – bene sparčiausiai augantis Lietuvoje. Kuriantis didelėms tarptautinėms kompanijoms miestas pritraukia daugiau gyventojų iš kitų Lietuvos regionų bei užsienio valstybių. Kintant miesto demografiniams rodikliams stoka pasijautė ne tik gyvenamųjų ar biuro, bet ir laikino sandėliavimo patalpų pasiūloje.

Trumpalaikis daiktų saugojimas populiarėja

Stebint augantį rinkos poreikį Kaune veikiantis daiktų saugojimo centras Box Inn į plėtrą investavo virš 100 tūkst. eurų. Užbaigus paskutinį statybų etapą centras tapo didžiausią plotą “po vienu stogu” šame sektoriuje valdančia įmone Lietuvoje. Šiuo metu bendras daiktų saugojimo centro plotas siekia apie 4 000 kv. m.

„Šiuolaikinis dinamiškas gyvenimo būdas reikalauja ir dinamiškos aplinkos. Plintant urbanistiniam gyvenimo būdui, kai vis daugiau žmonių keliasi gyventi į didmiesčius, gyvenamieji plotai mažėja, populiarėja 20–40 kv. m. mikroapartamentai ar loftų tipo patalpos. Dažniausiai erdvės čia užtenka tik būtiniausiems daiktams” – pasakojo centro atstovas Nerijus Urbonavičius.

Paklausą augina pokyčiai el. komercijoje

Pasak pašnekovo, daugiausiai paslaugomis naudojasi fiziniai asmenys sandėliuojantys sezoninius reikmenis, baldus, kitus buities ar pramogų reikmenis, tačiau vis didesnę klientų dalį užima ir juridiniai asmenys. Pradžioje juridiniai asmenys sudarė vos 10 proc. klientų, tačiau pandemijos paskatinti pokyčiai elektroninės komercijos rinkoje lėmė, kad šiuo metu bene 25 proc. klientų – įmonės. ”Vis daugiau smulkių verslų naudojasi laikino saugojimo paslaugomis. Šiame segmente didelės prekių siuntos būna retos, todėl neapsimoka išlaikyti didelio sandėlio. Kai matoma, kad krovinys bus greitai realizuotas, pavyzdžiui, šventiniu laikotarpiu, renkamasi laikiną saugojimą”, – pasakojo N. Urbonavičius.

Naujovės

Plėsdama sandėliavimo patalpų plotą įmonė investavo ir į IT. Buvo sukurta skaičiuoklė, kuri nurodant kokius daiktus planuojama sandėliuoti, pagal vidutinius jų gabaritus, automatiškai parenka tinkamiausio dydžio patalpas.

“Dar viena klientams siūloma naujovė – pašto dėžutė korespondencijai. Gauta korespondencija gali būti saugoma iki pasiėmimo arba persiunčiama klientui pageidaujamu adresu, taip pat pagal pageidavimą gali būti skaitmenizuojama ir persiunčiama elektroniniu laišku. Žmonės kurie daug laiko praleidžia keliaudami, ne visada atranda kas galėtų pasirūpinti gaunama korespondencija, kuri neretai gali būti svarbi ir neatidėliotina”, – pasakojo Nerijus

Savo klientams centras teikia transportavimo, siuntų priėmimo iš kurjerių, bei saugomo turto draudimo paslaugas.

Šiuo metu Europoje skaičiuojama apie 2 200 panašaus pobūdžio centrų, Estijoje – 3, Latvijoje – 3, Lenkijoje – 17 centrų.

Mažiau yra daugiau

Pašnekovas dalinosi įžvalgomis, kad ilgainiu žmones vis labiau žavi koncepcija „mažiau yra daugiau“ kaip duoklė aplinkos taršos mažinimui, lankstumui ir neprisirišimui prie vietos. Tačiau gyventojai susidūria su iššūkiu: kaip mažose erdvėse sukurti skoningą ir patogų gyvenimą? „Daugelis baldų ir kitų interjero elementų jau tapo daugiafunkciais, tačiau ne visus namų apyvokos ar pramogų reikmenis galima paversti moduliniais. Nuolatos atsinaujinantis žmogus, pats to nepastebėdamas prikaupia įvairių buities daiktų, kurių dauguma yra iš ties vertingi ir naudingi bei tausojant aplinką gali būti naudojami nuolatos. Todėl ieškoma sprendimų kaip suderinti patogų gyvenimą urbanistinėje aplinkoje su tvariu sukauptų daiktų naudojimu“, – pasakojo centro atstovas Nerijus Urbonavičius.