Kaip atrasti ir išnaudoti laisvą vietą namuose? - Boxinn.lt

Patarimai

darbo vieta namuose

Kaip atrasti ir išnaudoti laisvą vietą namuose?

Pavasarį atgimstanti gamta atneša šviežių idėjų kaip atnaujinti savo gyvenamąją aplinką. Namų jaukumas – nesibaigiantis kūrybos procesas, todėl nuolatos ieškome būdų kaip į juos įnešti naujų spalvų, sukurti aplinką džiugioms akimirkoms.

Per ilgus metus, išsikvėpusius daiktus keičiant naujais, įvairiose namų vietose prisikaupia nenaudojamų, kažkada džiuginusių rakandų. Sakoma, kad seni, nenaudojami daiktai slegia, todėl neretai net ir šviežias oro gurkšnis namų jaukumui, nepateisina susikurtų lūkesčių.

Metas sprendimams

Turbūt daugelis pastebėjo, kad interjero dizaino tendencijos turi savo cikliškiumą, kuomet seni, atrodo jau išsikvėpę daiktai naujose erdvėse nušvinta naujomis formomis. Todėl neretai sudvejojame ar jau kuris laikas dulkes renkančią detalę pasilikti ar tiesiog išmesti.

Todėl prieš pradedant darbus verta tvirtai apsispręsti kurie daiktai dar turi potencialą suspindėti naujoje šviesoje, o kurie savo laiką jau atitarnavo. Nors norėtųsi tą sprendimą atidėti dar sekančiai dienai, tačiau su perspektyvos nebeturinčiais rakandais verta atsisveikinti “čia ir dabar”, o tiems keliems, kurie dar gali atrasti savo paskirtį, rasti tinkamą vietą laukti savo dienos.

“Kiekvienas turime savo svajonių namų viziją. Jei gyvenate “tarpiniame būste” ir planuose turite naujus namus, pabandykite įsivaizduoti kurioje vietoje kiekvienas daiktas ten galėtų stovėti. Jei daiktui vietos rasti nepavyksta, tuomet tikrai laikas su juo atsisveikinti”, – patarė architektas Julius Paliukaitis.

Idėjų kaip atnaujinti namus – apstu. Tam gali užtekti vos kelių naujų dekoratyvinių sprendimų arba užsimojus plačiai – pilno buto remonto.

Siekiantiems tiesiog naujo, gaivaus oro gurkšnio, esminės pertvarkos nėra būtinos. Svarbiausia, kad būtų išpildytos vos kelios sąlygos: erdvės pojūčio vientisumas bei sukurta savita, kiekvienam skirtingais pavidalais apsireiškianti namų atmosfera. “Tam galima sukurti kampelius kuriuose pats žmogus rastų užuovėją nuo kasdienybės, aplinka nuramintų, arba atvirkščiai – įkvėptų, energizuotų, skatintų svajoti ir kurti”, – teigė specialistas. Naujai atsiradusias erdvės, priklausomai nuo jų dydžio, galima išnaudoti įvairiai.

Oazė pabėgimui

Žengiant į namus už durų svarbu palikti visas per dieną susikaupusias negatyvias emocijas. Tai išpildyti padeda ryškaus kontrasto tarp darbo, miesto ir namų aplinkos sukūrimas. “Pagalvokite ko labiausiai pasigendante žengę už namų ribų. Jei gyvenate mieste, tai gali būti žalia augmenija. Tam, kad išpildyti žalumos poreikį nebūtina visų namų užpildyti augalais, pakanka vos kelių, tinkamai parinktose vietose įsikūrusių lapuočių. Siekiant sukurti egzotiškesnę erdvę, galima paieškoti retų, šio klimato sąlygomis natūraliai neaugančių augalų”, – idėjomis dalinosi architektas.

Pažinimui ir kūrybai

Net ir kompaktiškame kambaryje, atlaisvinus kampą, galima susikurti jaukią užuoveją atskirtą nuo bendros erdvės, kuri gali patapti mėgstama vieta atokvėpiui skaitymui ar kūrybai. Susikurti naują erdvę kambaryje galima pastatant aukštą knygų lentyną. Šis sprendimas gali funkcionuoti ir kaip pertvara už kurios galima susikurti naują, nuo likusios patalpos atskirtą erdvę pabėgimui. Ją galima užpildyti įvairiais meno kūriniais įkvėpimui, augalais pabėgimui nuo miesto šurmulio, o akcentu gali patapti patogus krėslas atokvėpio akimirkoms.

Kuo labiau erdvė – apkrauta, tuo sunkiau tampa įžvelgti ir pajusti namų atmosferą sukuriančias ir išpildančias detales. Atlaisvinus savo gyvenamąją erdvę nuo beverčių smulkmenų ir nereikalingų senienų ar sezoninių, daiktų kartu mes apvalome ir savo protą. Mintys tampa šviesesnės, atsiveriame naujoms galimybėms.

Naujai atrastas erdvės galima įprasminti ir vasaros sezonui reikalingomis priemonėmis, kurios primintų apie artėjančias džiugias akimirkas bei vasaros pramogas. Juk žymiai smagiau dar žvarbų pavasario vakarą grįžus po dienos darbų, vietoje įprastų dulkes renkančių rakandų pamatyti iš giliausios ir tamsiausios sandėliuko pakampės į dienos šviesą ištrauktus taip išsiilgtus riedučius bei mintimis nusikelti į laukiančias smagias akimirkas.

Priežastys dėl kurių žmonės renkasi pasinaudoti daiktų saugojimo paslaugomis – įvairios. Bene dažniausiai pasitaikančios – sezoninių daiktų sandėliavimas bei dėl atliekamo būsto remonto. Nuo pašalinių daiktų laisvos erdvės remonto kaina būna mažesnė, skirtingai nei tokiu atveju kai samdomiems darbuotojams daiktus reikia perkėlinėti iš vienos vietos į kitą, kad pasiektų tvarkomą vietą.

Egzistuoja daugybė būdų kaip net su mažomis sąnaudoms atnaujinti savo namus, paversti juos vieta rekreacijai. Pabaigai architektas patarė, kad pradžioje, svarbiausia – susikurti sau artimą viziją bei susiplanuoti darbus. “Tinkamai apgalvotos pertvarkos gali palengvinti atsinaujinimo procesą ir sukurti iš ties įtraukiančią namų atmosferą”, – pasakojimą užbaigė Julius Paliukaitis, linkėdamas sklandaus kūrybinio proceso.